Yılmaz’ın Antalya Diplomasi Forumu'ndaki temasları sürüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Antalya Diplomasi Forumu’nun ikinci gününde katılımcı ülkelerle temasları devam ediyor.

Yılmaz’ın Antalya Diplomasi Forumu'ndaki temasları sürüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, katıldığı yuvarlak masa oturumuna ilişkin “Irak Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Fuad Hussein, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Cibuti Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Mahmoud Ali Youssouf, Ruanda Dışişleri Bakanı Vincent Biruta, Macaristan Uluslararası Ekonomi Bakanı Márton Nagy, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Genel Direktörü Daren Tang,  Avrupa Birliği Körfez Bölgesi Özel Temsilcisi Luigi di Maio, Türk Yatırım Fonu Başkanı Baghdad Amreyev, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Dış Ticaret ve Ekonomik Kalkınma Birliği Başkanı Michael Schumann ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ile  'Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık' başlığını ele aldık.” dedi.

Uluslararası ticaretin artırılması ve ekonomik fırsatların çeşitlendirilmesi kapsamında neler yapılması gerektiğini ele aldıklarını belirten Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkeler arası ikili ilişkiler ve bölgesel inisiyatiflerin daha da ileri taşınmasının önemi ve küresel düzeyde yeşil ve dijital dönüşüm için birlikte çalışmanın gerekliliğine değindik.  Pandemi, Rusya-Ukrayna'da yaşananlar ve küresel gelişmelerden kaynaklı dünya ekonomisinin dönüşümünü konuştuk. Oldukça verimli geçen oturuma katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

  Hibya Haber Ajansı