NİLSEM kursiyerleri, eserlerini sergilendi

Nilüfer Belediyesi’nin kadınların sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak için kurduğu NİLSEM 2023-2024 eğitim döneminde de binlerce kadına eğitim verdi.

NİLSEM kursiyerleri, eserlerini sergilendi

Kurulduğu günden bu yana 40 bine yakın kadına eğitim vererek onların üretim ve sosyal hayata katılmalarını sağlayan Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi (NİLSEM), 2023-2024 eğitim dönemini tamamladı. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, kadınların sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulan NİLSEM, 2005 yılından bu yana 39 bin 853 kadının hayatına dokundu.

Fethiye, Yüzüncüyıl ve Üçevler kurs merkezleri ile birçok farklı mahallede kurslar düzenleyen NİLSEM, 2023-2024 eğitim döneminde de oldukça hareketliydi. Kadın giysi dikimi, gümüş kazaziye, makrome, çini boyama ve hasır sepet gibi 264 farklı branşta düzenlenen eğitimlere 4 bin 853 kadın katıldı.

Kursiyerlerin el emeği eserleri, NİLSEM’in Fethiye Mahallesi’ndeki merkezinde sergilendi.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, kadınların hayatın içinde daha fazla yer almasını istediklerini belirterek, "Nilüfer Belediyesi olarak kadınlarımızı her konuda desteklemeye hazırız. Önümüzdeki dönemde NİLSEM kurslarımızın sayısını artırmayı ve Nilüfer Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliklerimizi güçlendirerek birçok projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede kadınlarımızın el becerilerini geliştirmelerini ve ekonomik anlamda kazanç elde ederek kendilerini daha da ileriye taşımalarını istiyoruz" dedi.

  Hibya Haber Ajansı