Başkan Büyükkılıç, Prefabrik Yapıların Değerlendirmesi Semineri’ne katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremlerinin Ardından Prefabrik Yapıların Değerlendirmesi Semineri’ne katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Prefabrik Yapıların Değerlendirmesi Semineri’ne katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Prefabrik Yapıların Değerlendirmesi Semineri düzenlendi.

Büyükkılıç, 6 Şubat’ta depremin ilk anlarında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile arasında geçen telefon görüşmesini anlatarak Kayseri’de yaşanan süreçten söz etti.

Deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılaşmayı önemseyen, gecekondulaşmaya izin vermeyen bir anlayışta olduklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Daha dikkatli olmamız gerektiğinin de bilincindeyiz. Bu eğitimler, bu gayretler, bu çabalar da Afet İşleri Daire Başkanlığımızın önderliğinde ve ilgili oda başkanlarımızla iş birliği halinde, bunun bir ürünü. O açıdan ekibimizi de odalarımızı da duyarlılık bağlamında kutluyorum. Bu süreç içerisinde bizler daha dikkatli olmalıyız. Ekiplerimiz halen sahada, orada yaptığımız yapılar var, devam ediyor.”

  Hibya Haber Ajansı